Advertisement
W Łodzi śmieci są na dobrej drodze
ImageRozpoczynamy kolejną akcję informacyjną dotyczącą selektywnej zbiórki odpadów. Na przystankach MPK pojawiły się plakaty, a już niebawem w budynkach wielorodzinnych wywieszone zostaną ulotki informacyjne.

Pragniemy jeszcze bardziej upowszechnić wśród mieszkańców naszego miasta, reguły selektywnej zbiórki odpadów. Powodzenie całego systemu segregacji odpadów jest zależne od każdego mieszkańca Łodzi.

Na tak zwanych citylightach - dużych plakatach wywieszanych najczęściej w wiatach przystankowych MPK, umieściliśmy informację zatytułowaną "Śmieci na dobrej drodze". Pod spodem umieszczone zostały drogowskazy z tabliczkami "szkło", "surowce", "mokre-bio" - czyli trzy główne rodzaje odpadów podlegające segregacji, wraz z wyjaśnieniem jakiego typu śmieci należą do każdego z rodzajów odpadów.

Zdecydowaliśmy się także na wyprodukowanie specjalnych ulotek informacyjnych (format A4) z informacją "Jak segregować odpady" (umieszczony pod spodem). Przeznaczeniem tych plakatów są domy wielorodzinne (kamienice, bloki i wieżowce), w których selektywna zbiórka polega głównie na wydzielaniu "surowców" ze strumienia odpadów. Większość producentów już umieszcza na swoich produktach odpowiednie oznakowania - wystarczy je znać, aby wiedzieć co podlega recyklingowi.
Dodatkowo na plakacie umieszczona została informacja o Punkcie Dobrowolnego Dostarczania Odpadów.

Bezpłatne plakaty
Zachęcamy do umieszczania na klatkach schodowych, w miejscach do tego przeznaczonych, informacji o selektywnej zbiórce odpadów. Poprzez wywieszanie takich informacji można pomóc sąsiadom w podejmowaniu właściwych decyzji przy segregowaniu odpadów.
Zapraszamy osoby z administracji nieruchomości (także wspólnoty) i przedstawicieli spółdzielni mieszkaniowych, do bezpłatnego pobierania plakatów (widoczny poniżej) w siedzibie WGK UMŁ (ul. Piotrkowska 175, pokój 220).

Przypominamy:
W myśl obowiązującego Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta Łodzi (§ 22.3.) dopuszcza się do dnia 31 grudnia 2009 r. stosowanie na odpady ulegające biodegradacji worków wykonanych z materiałów innych niż materiały biodegradowalne.


Wydział Gospodarki Komunalnej w Łodzi

 

© 2024 Grupa INFOMAX