Advertisement
Konkurs REVITARE
ImageOrganizowany przez Instytut Ekologii Terenów Uprzemysłowionych w Katowicach ogólnopolski konkurs ma zwrócić uwagę młodych ludzi na tereny zdegradowane w procesie industrializacji i urbanizacji. Jednocześnie podkreślić fakt, że powierzchnia ziemi stanowi zasób nieodnawialny, wymagający szczególnej wrażliwości i świadomości nie tylko zarządzających środowiskiem, ale i całego społeczeństwa. Patronat honorowy nad konkursem REVITARE objęli Minister Nauki i szkolnictwa Wyższego, Minister Środowiska oraz Parlament Studentów Rzeczypospolitej. Organizacja konkursu jest finansowana przez NFOŚiGW, Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz Miasto Chorzów.

Jakie są aspekty badawcze REVITARE?

Prace konkursowe mogą uwzględniać następujące aspekty odnowy terenów zdegradowanych:  przyrodniczo-krajobrazowy, technologiczno-inżynierski, projektowo-planistyczny, ekonomiczno-prawny i społeczny.

Kto może wziąć udział w REVITARE?

Studenci i młodzi pracownicy nauki, których interesuję proces rewitalizacji terenów zdegradowanych. REVITARE to konkurs dla osób, które chcą skonfrontować swoje dotychczasowe osiągnięcia z dokonaniami innych osób będących na podobnym etapie rozwoju zawodowego, a jednocześnie podnieść swoją wartość na rynku pracy.

Jak się zgłosić do REVITARE?

Aby wziąć udział w konkursie należy przygotować artykuł na podstawie zrealizowanej przez siebie pracy naukowo-badawczej dotyczącej problematyki rewitalizacji terenów poprzemysłowych. Do artykułu należy dołączyć prezentację multimedialną, która będzie integralną częścią pracy konkursowej. Zobacz wytyczne do artykułu i prezentacji. Wstępne zgłoszenie udziału w konkursie do 15 marca 2010 r. za pośrednictwem strony internetowej www.revitare-konkurs.pl.
Prace konkursowe powinny zostać przesłane do 31 maja 2010 r.

Jakie są nagrody w REVITARE?

Laureaci konkursu w poszczególnych kategoriach otrzymują nagrody rzeczowe (sprzęt multimedialny) oraz opłacenie kosztów udziału IV Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Innowacyjne rozwiązania rewitalizacji terenów zdegradowanych”. Autor najlepszej prezentacji otrzyma nagrodę specjalną.

Co daje udział w REVITARE?


    * Promocję szczególnie uzdolnionych, studentów i absolwentów uczelni wyższych oraz młodych naukowców.
    * Niezależną ocenę pracy naukowo-badawczej dokonaną w ramach konkursu.
    * Możliwość zaprezentowania swojej pracy szerszemu gronu odbiorców, składającemu się z najlepszych w kraju specjalistów z dziedziny rewitalizacji terenów zdegradowanych i ochrony środowiska.
    * Publikację artykułu w monografii przygotowanej po konferencji.

Kiedy odbędzie się finał REVITARE?

Laureaci REVITARE zaprezentują swoje prace podczas IV Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Innowacyjne rozwiązania rewitalizacji terenów zdegradowanych”, która odbędzie się 6 - 8 października 2010 r. w Ustroniu.

Regulamin REVITARE oraz szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej: www.revitare-konkurs.pl.


Instytut Ekologii Terenów Uprzemysłowionych
w Katowicach

 

© 2024 Grupa INFOMAX