Advertisement
Dwa różne programy z jednego źródła
Image
Wsparcie energooszczędnego oświetlenia ulicznego i ekologicznego transportu publicznego, będzie możliwe już od nowego roku, dzięki środkom pozyskanym przez Polskę z handlu prawami do emisji gazów cieplarnianych AAU. Programy priorytetowe SOWA dot. energooszczędnego oświetlenia ulicznego oraz GAZELA dot. niskoemisyjnego transportu miejskiego, zostały przyjęte przez Radę Nadzorczą NFOŚiGW i jeszcze w tym roku zostaną ogłoszone.
 
Gekon - Generator Koncepcji Ekologicznych
Image
Gekon jest kompleksowym instrumentem finansowym przygotowanym wspólnie przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Całkowita kwota środków przeznaczona na dofinansowanie przedsięwzięć w ramach programu Gekon wynosi 400 mln zł.
 
Chile zainteresowane polskimi innowacyjnymi technologiami
Image
Chile to ostatni kraj na mapie tegorocznych misji handlowych GreenEvo. „Choć Ministerstwo Środowiska istnieje tutaj dopiero od dwóch lat, potencjał współpracy dla polskich przedsiębiorców w Ameryce Łacińskiej jest ogromy” – mówi Beata Jaczewska, wiceminister środowiska, pod przewodnictwem której odbył się wyjazd.
 
Samowystarczalni energetycznie - czy to możliwe?
Image
Gospodarstwa domowe samowystarczalne energetycznie czy energooszczędny hotel inteligentny to już nie tylko futurystyczne hasła. Staną się rzeczywistością w Jabłonnie dzięki pracom prowadzonym przez Centrum Badawcze tamtejszego PAN. Na ten projekt ośrodek otrzyma ponad 75,8 mln zł z UE. Poza tym będzie w tym zakresie współpracował z czołowymi firmami z sektora energetyki.
 
Największe wiatraki na świecie stoją w Polsce!
Image
To jedna z najnowocześniejszych elektrowni wiatrowych - wysokie na 210 metrów wiatraki mają turbiny, które same dopasowują się do kierunku i siły wiatru, dzięki czemu czerpią energię z wiatru najefektywniej jak tylko się da.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 390

© 2024 Grupa INFOMAX