Advertisement
Wystawa "Technologie dla ochrony klimatu" oficjalnie otwarta
Image
30 listopada w Poznaniu Minister Środowiska, prof. Maciej Nowicki dokonał uroczystego otwarcia unikalnej światowej wystawy "Technologie dla ochrony klimatu". Ekspozycja jest najważniejszym wydarzeniem towarzyszącym rozpoczynającej się 1 grudnia Konferencji Narodów Zjednoczonych w Sprawie Zmian Klimatu - COP 14. Pomysłodawcą wystawy jest Maciej Nowicki, Minister Środowiska.
 
Zmień nawyki na dobre, zmień klimat na lepszy
Image
Rozpoczęła się oficjalnie kampania edukacyjna Ministerstwa Środowiska na temat przeciwdziałania zmianom klimatu. Jej celem jest także promocja grudniowego szczytu klimatycznego w Poznaniu - COP 14. Media-mix obejmuje: telewizję, radio, prasę, radio, internet oraz działania niestandardowe - ambientowe.
 
Pierwsza deklaracja Grupy Wyszehradzkiej w sprawie klimatu
Image
9 i 10 lipca br. w Krakowie obyło się zorganizowane przez Ministra Macieja Nowickiego 16 Spotkanie Ministrów Środowiska Państw Grupy Wyszehradzkiej (V4). Kończąc spotkanie ministrowie środowiska podpisali Wspólne Oświadczenie zacieśniające współpracę, szczególnie w zakresie wspólnej wizji porozumienia w sprawie zmian klimatu.
 
Człowiek sprawcą zmian klimatu
Image
2 października br. w Instytucie Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Warszawie został oficjalnie przedstawiony, po raz pierwszy w Polsce, 4. Raport Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu (IPCC). Wynika z niego, że zmiany klimatu spowodowane są aż w 80% przez działalność człowieka. Prezentacja najważniejszego z raportów IPCC  połączona została z pierwszą formalną wizytą naukowców IPCC w naszym kraju. Wydarzenie zorganizowane zostało w ramach akcji edukacyjnej Ministerstwa Środowiska - Partnerstwo dla Klimatu.
 
Pokaz hybrydowego Solarisa w Warszawie
Image
We wrześniu na terenie zajezdni Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie odbyła się prezentacja autobusu z napędem hybrydowym - Solaris Urbino 18 Hybrid. Pokaz połączony był z przekazaniem MZA pierwszych Solarisów Urbino z tegorocznego kontraktu na dostawę 150 autobusów.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 37 - 45 z 46

© 2024 Grupa INFOMAX