Advertisement
Polska liderem Europy
Image
Dziesiąte i jedenaste miejsce uzyskały najlepsze polskie projekty spośród 1078 wniosków zgłoszonych przez 27 państw – członków Unii Europejskiej. Dofinansowanie otrzyma 16 projektów z Polski oraz 2 międzynarodowe czerpiące z polskiej alokacji. Na ich realizację, do kraju wpłynie łącznie blisko 20 mln euro – to dwa razy więcej niż w naborze z 2010 r. i ponad osiemnaście razy więcej niż 5 lat temu.
 
Warszawski piknik rodzinny Programu Infrastruktura i Środowisko!
Image
Już w najbliższą sobotę 30 czerwca 2012 r., w godzinach 10.00-18.00 zapraszamy do Parku Agrykola w Warszawie na kolejny piknik rodzinny, organizowany przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego. Podczas licznych zabaw i konkursów będzie można się przekonać jak działa elektrownia wiatrowa i jak przebiega proces oczyszczania wody. Najmłodszych czekają warszaty budowy robotów oraz zajęcia w mobilnym miasteczku ruchu drogowego.
 
Klub Gaja i Dzień Ziemi
Image
Klub Gaja zaprasza na spotkanie z okazji Dnia Ziemi wszystkich zainteresowanych autentyczną ochroną środowiska. Już w niedzielę – 24 czerwca na stoisku na Polu Mokotowskim w Warszawie - będzie wiele materiałów informacyjnech o naszych programach, akcjach i kampaniach, i każdy wybierze coś dla siebie.
 
Oras na dwóch kółkach
Image
Czy kilkadziesiąt osób przesiadających się z samochodu na rower podczas codziennego dojazdu do pracy może zmienić świat? Z pewnością nie. Zwraca jednak uwagę na istotny problem i daje doskonały przykład pozostałym. Z takiego założenia wyszła firma Oras, która zorganizowała akcję „Pokaż rowerowi, gdzie pracujesz”, zachęcającą pracowników firmy do przyjazdu do pracy na dwóch kółkach.
 
Samoloty kontra CO2
Image
Jak podaje Ministerstwo Środowiska, polscy przewoźnicy lotniczy otrzymają aż 8 razy więcej uprawnień do emisji CO2. Zgodnie z normami Unii Europejskiej Polska, podobnie jak każdy kraj należący do UE, musi zakupić uprawnienia do emisji gazów cieplarnianych. Chodzi o wszystkie loty, które zaczynają się i kończą na lotnisku znajdującym się na terytorium Unii.
 
Krakowscy naukowcy poznają procesy spalania biomasy
Image
Jak wychwytywać dwutlenek węgla, efektywnie spalać biomasę, co zrobić z popiołem pozostającym po spalaniu? Odpowiedzi na takie pytania zajmują trzynastu polskich uczonych zatrudnionych w Centrum Badawczo-Rozwojowym Grupy EDF w Krakowie. Jest ono piątą tego rodzaju placówką stworzoną przez międzynarodowy koncern energetyczny.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 33 - 48 z 405

© 2024 Grupa INFOMAX