Advertisement
Eko Brzmienia - Piknik Ekologiczny w Ochojcu i Ligocie
Image
Eko Brzmienia to festiwal przyrody i muzyki promujący Europejski Projekt REURIS (Revitalisation of Urban River Spacer). Projekt ten współfinansowany ze środków Unijnych ma na celu renaturyzację małej rzeki Ślepiotki w przestrzeni podmiejskiej, wykorzystanie porzuconego terenu nadrzecznego dla zwiększenia retencji oraz odtworzenie lokalnego korytarza ekologicznego.
 
Wdachowa konferencja w enfosiu
Image
Do 2014 roku Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zaplanował dofinansowanie zakupu przez osoby fizyczne 250 tys. m2 kolektorów słonecznych do ogrzewania wody użytkowej. Program realizowany jest od sierpnia ub. roku i przynosi dobre efekty. Po wdrożeniu naszego programu zmienił się zarówno rynek konsumencki (istotny wzrost zainteresowania kolektorami), jak i producencki (wybudowano nowe zakłady, nastapił  radykalny wzrost liczby solarów posiadających międzynarodowy certyfikat jakości Solar Keymark).
 
Nie przymykaj oka na słońce
Image
Czy promienie słoneczne mogą powodować zagrożenie w ruchu drogowym? W wyniku oślepienia przez słońce zginęło w Polsce w 2010 r. aż 45 osób a 831 zostało rannych*. Dane z Wielkiej Brytanii pokazują, że więcej osób odnosi obrażenia w czasie wypadków spowodowanych promieniami słonecznymi niż złą pogodą i oślepieniem przez inne pojazdy łącznie**. Największe zagrożenie oślepieniem przez słońce występuje wcześnie rano oraz przed zmierzchem, czyli wtedy, kiedy słońce znajduje się nisko nad horyzontem.
 
Nadchodzą Europejskie Słoneczne Dni!
Image
W związku z wprowadzonym przez rząd Krajowym Planem Działania na rzecz energii ze źródeł odnawialnych, istnieje ciągła potrzeba promocji energetyki słonecznej, świadczą też o tym badania opinii publicznej – tylko 3% Polaków stosuje w swoich gospodarstwach technologie wykorzystujące odnawialne źródła energii.
 
Konkurs o Nagrodę Ministra Rozwoju Regionalnego Eurolider
Image
Konkurs o Nagrodę Ministra Rozwoju Regionalnego Eurolider jest organizowany z myślą o ludziach, którzy sięgają po Fundusze Europejskie i z ich pomocą  zmieniają naszą rzeczywistość. Ludzi, którzy poza tym, że dostrzegają problemy w swojej miejscowości – jak chociażby brak pracy czy dziurawa droga – potrafią mimo wszystko je rozwiązywać. Korzystając z szansy, jaką dają Fundusze Europejskiej, ubiegają się o unijne dotacje na wyremontowanie drogi, zbudowanie kanalizacji, odremontowanie zabytkowej kaplicy...
 
Nowy numer branżowego kwartalnika Ekologia już na naszym portalu
Image
Teraz, gdy piszę te słowa, sytuacji w Libii daleko jest do stabilizacji. Wręcz przeciwnie.Wszystko niestety wskazuje na eskalację konfliktu zbrojnego. Zapewne ktoś z PT Czytelników zada sobie dobre pytanie, skąd w kwartalniku traktującym o ochronie środowiska znalazł się na wstępie ten komunikat z frontu wojny domowej w tak odległym kraju?
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 113 - 128 z 405

© 2024 Grupa INFOMAX