Advertisement
Dofinansowanie bezpieczeństwa energetycznego
Image
W Instytucie Nafty i Gazu w Krakowie (INiG) podpisane zostały kolejne umowy o dofinansowanie w ramach X priorytetu POIiŚ Bezpieczeństwo energetyczne w tym dywersyfikacja źródeł energii o łącznej wartości dofinansowania wynoszącej ponad 350 mln zł. Od początku lipca 2011 r. Instytut Nafty i Gazu w Krakowie (INiG) podpisał 8 nowych umów dla projektów złożonych w konkursach w ramach Działania 10.2 Budowa systemów dystrybucji gazu ziemnego na terenach niezgazyfikowanych i modernizacja istniejących sieci dystrybucji.
 
Program dopłat do przydomowych oczyszczalni ścieków
Image
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie ogłasza program dopłat do przydomowych oczyszczalni ścieków. To drugi po 45% dopłatach do kolektorów słonecznych program adresowany w ostatnich latach do klientów indywidualnych. 
 
Śmieci źródłem energii! Paliwa alternatywne z odpadów
Image
Przedsiębiorstwo REMONDIS zainwestowało w Dąbrowie Górniczej 16 milionów złotych w ochronę środowiska. W Zakładzie Produkcji Paliwa Alternatywnego, ze 140-u tysięcy ton odpadów komunalnych powstawać będzie rocznie około 40 tysięcy ton wysokokalorycznego paliwa alternatywnego i 60 tysięcy ton frakcji biologicznej. Kolejna instalacja REMONDIS to najnowocześniejszy, a jednocześnie jeden z pierwszych tego typu zakładów na Śląsku i w całym kraju.
 
Czerwcowy numer Ekologii - zapraszamy do lektury!
Image
Tematem wiodącym tego wydania „Ekologii” miała być – i właściwie jest – efektywność energetyczna. Jednak pracując nad rozwinięciem zagadnienia, kontaktując się z osobami, które mają coś ważnego do powiedzenia w tej kwestii – doszłam do wniosku, że nie sposób pominąć tu refleksji nad aktualną sytuacją polskiej energetyki oraz przyszłością tej branży, zwłaszcza w kontekście naszych zobowiązań wobec Unii Europejskiej.
 
Ekolaury 2011 rozdane!
Image
21 czerwca br. w Kinoteatrze Rialto w Katowicach wręczono nagrody zwycięzcom oraz wyróżnionym w konkursie Polskiej Izby Ekologii o Ekolaury 2011. Gala była wyjątkowo uroczysta ze względu na Jubileusz Dziesięciolecia konkursu. Lista nagrodzonych jest imponująca - nie tylko ze względu na ilość, lecz przede wszystkim jakość przedsięwzięć, które zostały docenione przez Kapitułę.
 
Lider Zielonej Energii
Image
Fundacja Promocji Gmin Polskich zaprasza wszystkie gminy wespół z innymi organizacjami i instytucjami zainteresowanymi wspieraniem energetyki odnawialnej do uczestnictwa w konkursie „Lider Zielonej Energii”. Celem konkursu jest przede wszystkim promocja działań lokalnych oraz inwestycji związanych z zastosowaniem alternatywnych źródeł energii, które są lub zostaną zrealizowane na terenie gminy w przeciągu pięciu lat.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 97 - 112 z 405

© 2024 Grupa INFOMAX