Advertisement
Komu oddamy nasze odpady?
Image
Czy Polsce grozi drugi Neapol (odpadowy), czy Polacy chcą by samorządy przejęły kontrole nad strumieniem odpadów, albo czy sąsiadujące kraje będą kupować nasze śmieci? Na te pytania odpowiadali przedstawiciele Ministerstwa Środowiska oraz eksperci z NFOŚiGW na pierwszym spotkaniu Forum „Dobre praktyki w gospodarce odpadami”. Bernard Błaszczyk, podsekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska wygłosił wykład inaugurujący inicjatywę.
 
Kto jest "Przyjazny Środowisku"?
Image
4 lutego odbyła się gala XII już edycji Narodowego Konkursu Ekologicznego "Przyjaźni Środowisku" pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Laureaci oraz Wyróżnieni zostali wybrani decyzją Narodowej Rady Ekologicznej.
 
Żółta kartka dla Polski
Image
Komisja Europejska upomina Polskę za nieprzestrzeganie lub za opóźnienia we wdrażaniu unijnego prawa. W sumie wskazano na sześć takich przypadków, w jednym z nich – ze względu na niewłaściwą realizację zaleceń UE w zakresie ochrony przyrody – sprawa trafi do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w Luksemburgu.
 
UE da jeszcze 170 mln euro...
Image
Sekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska potwierdził, iż Unia Europejska przyznała kolejne środki finansowe na ochronę polskiego środowiska. W grę wchodzą niebagatelne pieniądze, bo aż 170 mln euro. Taka kwota będzie mogła zasilić działania przynależne do priorytetu 1.1 Gospodarka wodno-ściekowa w Programie Infrastruktura i Środowisko.
 
Zielone Czeki 2011
Image
Rozpoczęły się przygotowania do tegorocznej edycji „Zielonych czeków” – dorocznej nagrody finansowej przyznawanej z okazji Dnia Ziemi przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.
 
Nowe rozwiązania dla gospodarki wodno-ściekowej
Image
Zapraszamy na Seminarium pt. "Nowe rozwiązania dla gospodarki wodno-ściekowej. Projekt PREPARED" , które odbędzie się 17 lutego 2011 r. o godzinie 9:30 w Instytucie Ekologii Terenów Uprzemysłowionych w Katowicach.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 129 - 144 z 405

© 2024 Grupa INFOMAX