Advertisement
Ekologicznie na Śląsku
Image
W Bytomiu rozpoczęła się rozbudowa Oczyszczalni Ścieków "Centralna". Realizowany w ramach Regionalnego Programu Województwa Śląskiego projekt o nazwie "Rozbudowa węzła produkcji biogazu i energii elektrycznej w Oczyszczalni Ścieków 'Centralna' w Bytomiu" ma zastąpić przestarzałą instalację prądotwórczą do spalania biogazu. Dzięki niemu oczyszczalnia zwiększy swoją sprawność w produkcji energii elektrycznej i cieplnej z biogazu.
 
Po co gasić światło podczas Godziny dla Ziemi WWF?
Image
31 marca o godz. 20.30 w symbolicznym geście miliony ludzi na całym świecie zgaszą światło na 60 minut. Nie zrobią tego, aby zaoszczędzić jak najwięcej energii w ciągu godziny, ale w celu zamanifestowania swojej troski o środowisko. Przyłącz się na wwf.pl i zgaś światło – apelują ekolodzy.
 
Polepszenie jakości powietrza w regionie przygranicznym Czechy-Polska
Image
Mimo zauważalnej poprawy jakości powietrza w strefie przygranicznej Polski i Czech, w dalszym ciągu w wielu rejonach tej strefy występują znaczne przekroczenia dopuszczalnych stężeń zanieczyszczeń, zwłaszcza pyłu. Emisje pyłowych zanieczyszczeń powietrza ze źródeł ciepła małej mocy stanowią połowę całkowitej emisji pyłu. Jest to tzw. niska emisja, która, w powszechnym jej rozumieniu, obejmuje emisję pochodzącą z lokalnych kotłowni węglowych i domowych pieców grzewczych.
 
50 mln euro na ochronę powietrza w przemyśle
Image
Dodatkowe 50 mln euro trafi do przedsiębiorców planujących inwestycje obniżające wielkości emisji zanieczyszczeń z instalacji spalania paliw. Chociaż pięć mld euro dystrybuowanych przez NFOŚiGW w ramach unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko zostało już niemal w całości zakontraktowane lub przekazane beneficjentom, to możliwe są przesunięcia wolnych środków z działań w których pojawiły się oszczędności.
 
Umowy na nowe farmy wiatrowe podpisane
Image
Polski krajobraz wzbogaci się o kolejne wiatraki produkujące energię elektryczną z wiatru. 22 i 23 lutego br. podpisano bowiem dwie umowy na budowę farm fotowoltaicznych. Pierwszy projekt to "Budowa dwudziestu jeden elektrowni wiatrowych o łącznej mocy 42 MW w gminie Legnickie Pole", drugi zaś to "Budowa farmy wiatrowej w gminie Głuchów Etap I - 20 MW".
 
Więcej pieniędzy = nowe umowy
Image
Całkiem niedawno Ministerstwo Środowisko zapowiedziało, że Unia Europejska przeznaczy dodatkowe 360 mln euro na polską gospodarkę wodno-ściekową. Jak się okazuje, to nie wszystkie zmiany na korzyść naszego kraju. UE przekaże bowiem 424 mln euro na wsparcie projektów z Programu Infrastruktura i Środowisko.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 49 - 64 z 405

© 2024 Grupa INFOMAX